TWINNBS konzorcijum okupio istraživače i osoblje na trodnevnom sastanku u Beogradu

Објављено 05-12-2022

Projekat TWINNBS – Twinning for excellence in noninvasive brain stimulation in Western Balkans je trogodišnji projekat finansiran u okviru Horizon Europe, a koji za cilj ima ojačavanje kapaciteta za istraživanja i inovacije u oblasti precizne neinvazivne neuromodulacije u Srbiji i regionu kroz uspostavljanje Centra za translacione neuronauke i neuromodulaciju na Institutu za medicinska istraživanja i jačanje administrativnih kapaciteta za upravljanje velikim međunarodnim projektima na Institutu za medicinska istraživanja.

Projektom TWINNIBS rukovode dr Saša Filipović i dr Jovana Bjekić, istraživači Instituta za medicinska istraživanja, Univerziteta u Beogradu, a partneri su vodeći evropski istraživači u oblasti neinvazivne neuromodulacije iz Danske (Danish Research Centre for Magnetic Resonance, University of Copenhagen), Italije (Center for Mind and Brain, University of Trento), Nemačke (Ludwig Maximilian University Munich), kao i Institut za socijalne inovacije iz Austrije. TWINNIBS okuplja 46 učesnika od kojih su 15 mladi istraživači, a 8 stručni saradnici za finansijsko i administrativno upravljanje projektima.

Предавање др Јеленe Милешевић о новој ЕУ иницијативи Zero hidden hunger EU