Објављено 15-04-2024

Институт за медицинска истраживања са задовољством обавештава јавност да је Др Милица Којадиновић, угледни члан нашег тима, имала част да учествује као позивни предавач на 3. Међународној мултидисциплинарној конференцији “Културне и креативне индустрије & баштина: Gastroheritage”. Овај значајан догађај, одржан у организацији Друштва за културни развој “Бауо” из Петровца на Мору, Црна Гора, окупио је стручњаке из различитих области који су дискутовали о важности гастро наслеђа у савременом друштву.

Др Којадиновић је 16. марта 2024. године, у оквиру сесије “Здравље на уста улази”, одржала инспиративно предавање на тему „ Шипак или нар (Punica granatum L.): осврт на терапеутске ефекте народног лека “. Њено предавање је било фокусирано на значај и потенцијал нара у традиционалној медицини, као и на његове бројне терапеутске ефекте који су подржани научним истраживањима.

Оспособљен нови лабораторијски простор на Институту за медицинска истраживања у оквиру Ветеринарског факултета у Београду