Истраживачи ИМИ-ја раде на тестирању COVID-19 у Србији

Објављено 27-04-2020

Истраживачи Института за медицинска истраживања-Института од националног значаја за Републику Србију, укључени су у рад новоосноване „Huo-yan националне лабораторије за молекуларну детекцију инфективних агенаса Београд“ у Клиничком центру Србије, као и Националне референтне лабораторије у Батајници.

Истраживачи Института за медицинска истраживања-Института од националног значаја за Републику Србију, укључени су у рад новоосноване „Huo-yan националне лабораторије за молекуларну детекцију инфективних агенаса Београд“ у Клиничком центру Србије, као и Националне референтне лабораторије у Батајници, у којима се врши тестирање узорака на присуство вируса SARS-CoV2 узрочника COVID-19. Наши сарадници су део мултидисциплинарног тима кога чине и колеге из још три института од националног значаја за Републику Србију: Института за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Института за примену нуклеарне енергије-ИНЕП, Института за нуклеарне науке Винча, као и Института за молекуларну генетику и генетичко инжењерство, Биолошког факултета, Медицинског факултета, Факултета ветеринарске медицине, Института за хигијену и технологију меса и Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“.