Шест института од националног значаја за Републику Србију потписало Споразум о научној и пословно-техничкој сарадњи

Објављено 04-06-2020

Шест института од националног значаја за Републику Србију удружили су се и потписали Споразум о научној и пословно-техничкој сарадњи. Споразум су потписали: Институт за физику у Београду, Институт за биолошка истраживања „Синиша Станковић“, Институт за хемију, технологију и металургију, Институт за ратарство и повртарство, Институт за нуклеарне науке „Винча“ и Институт за медицинска истраживања.

Документом је озваничена постојећа сарадња и постављена основа за њено проширивање и унапређење. Такође, њиме се дефинише заједнички рад на планирању и реализацији научних програма кроз учешће истраживача из ових установа, као и заједничко коришћење опреме у те сврхе.

Потписници споразума оценили су да је удруживање шест водећих научноистраживачких установа у земљи, без преседана у историји домаће науке и да би требало „трајно да преобликује рељеф научне сцене у Србији и да ојача друштвену релевантност природних наука“.