Пројекти

Антиинфламаторни приступ исхрани код пацијената са раком дојке који су на терапији инхибиторима ароматазе

Нутритивна биохемија и дијетологија

Води: Весна Вучић

Сарадници на пројекту:

Данијела Ристић Медић, Александра Арсић, Маја Милошевић, Сњежана Петровић, Небојша Ивановић, Милица Којадиновић, Биљана Покимица, Марија Пауновић

Број пројекта: 5050

Трајање пројекта: 2023 – 2026.

Водећа институција:

Институт за медицинска истраживања, Институт од националног значаја за Републику Србију,  Универзитет у Београду

Опис пројекта:

Пројекат је осмишљен као рандомизованa клиничкa студија које има за циљ да испита ефекат антиинфламаторне нутритивне интервенције (у виду примене одабране дијете или суплемената) на статус ухрањености, клиничке исходе и квалитет живота пацијената са раком дојке који су на терапији инхибиторима ароматазе. Реализација овог пројекта допринеће спречавању пада нутритивног статуса, бољем подношењу терапије, смањењу нежељених ефекaта и ризикa од коморбидитета, а самим тим и побољшању квалитета живота, клиничких исхода и стопе преживљавања код пацијента са раком дојке.