Visoki predstavnici akademskih ustanova iz Srbije u poseti manastirima na Svetoj Gori

Objavljeno 15-03-2024

U poseti manastirima Hilandar i Vatoped i drugim mestima na Svetoj Gori nalazila se najbrojnija grupa visokih predstavnika akademskih ustanova iz Srbije do sada. Rektor Univerziteta u Beogradu prof. dr Vladan Đokić i dekani fakulteta su toplo dočekani u ovim srednjovekovnim zadužbinama, što je utvrdilo veze između akademske zajednice i duhovnog nasleđa nacije.

Svetogorske manastire posetili su: dekan Bogoslovskog fakuleta prof. dr Zoran Ranković, direktor Instituta za medicinska istraživanja dr Saša Radovanović, dekan Fakulteta za fizičku hemiju prof. dr Miroslav Kuzmanović, dekan Tehničkog fakulteta u Boru prof. dr Dejan Tanikić, dekan Veterinarskog fakulteta prof. dr Milorad Mirilović, dekan Poljoprivrednog fakulteta prof. dr Dušan Živković, dekan Biološkog fakulteta prof. dr Ljubiša Stanisavljević, dekan ETF prof. dr Dejan Gvozdić, dekan Šumarskog fakulteta prof. dr Branko Stajić, dekan Mašinskog fakulteta prof. dr Vladimir Popović i prodekan PBF prof. dr Dragan Karan.

Slične vesti

Svečano obeležen Svetski dan imunologije u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti

Institut za medicinska istraživanja sa ponosom ističe učešće Dr Milice Kojadinović na prestižnoj konferenciji