Високи представници академских установа из Србије у посети манастирима на Светој Гори

Објављено 15-03-2024

У посети манастирима Хиландар и Ватoпед и другим местима на Светој Гори налазила се најбројнија група високих представника академских установа из Србије до сада. Ректор Универзитета у Београду проф. др Владан Ђокић и декани факултета су топло дочекани у овим средњовековним задужбинама, што је утврдило везе између академске заједнице и духовног наслеђа нације.

Светогорске манастире посетили су: декан Богословског факулета проф. др Зоран Ранковић, директор Института за медицинска истраживања др Саша Радовановић, декан Факултета за физичку хемију проф. др Мирослав Кузмановић, декан Техничког факултета у Бору проф. др Дејан Таникић, декан Ветеринарског факултета проф. др Милорад Мириловић, декан Пољопривредног факултета проф. др Душан Живковић, декан Биолошког факултета проф. др Љубиша Станисављевић, декан ЕТФ проф. др Дејан Гвоздић, декан Шумарског факултета проф. др Бранко Стајић, декан Машинског факултета проф. др Владимир Поповић и продекан ПБФ проф. др Драган Каран.

Оспособљен нови лабораторијски простор на Институту за медицинска истраживања у оквиру Ветеринарског факултета у Београду