Услуге

Наше услуге

Анализа гена за спортске перформансе

Једна од услуга које нуди Институт за медицинска истраживања је анализа гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе. Ова услуга подразумева да се на основу узорка крви или пљувачке корисника утврђује његов генетски профил у смислу више гена који су повезани са различитим аспектима физичке активности и способности. Анализа гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе има за циљ да открије потенцијалне генетске снаге или слабости корисника у поређењу са просечном популацијом, као и да му пружи персонализоване препоруке за побољшање његовог здравља и кондиције. . Анализа гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе заснива се на принципу да не постоји јединствена физичка активност или тренинг који свима одговара, већ да свака особа има специфичне генетске варијације које утичу на његов одговор на различите врсте и интензитета вежбања.

На основу резултата анализе гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе, Институт за медицинска истраживања даје кориснику персонализован извештај који садржи следеће информације:

• Његов генетски резултат за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреде, ВО₂мак, изградњу мишића, показујући његову генетску предност или слабост у поређењу са просечном популацијом
  • Његов генетски ризик за разне проблеме који могу утицати на његову физичку активност и способност, као што су упале, бол, повреде, умор, стрес, гојазност, дијабетес, болести срца и др.
  • Његове генетске варијације које утичу на његов капацитет за брзину, снагу, издржљивост, опоравак, ВО₂мак, изградњу мишићне масе и друге параметре који су важни за спортске перформансе
  • Његове препоруке за побољшање његових спортских перформанси, снаге, издржљивости, ризика од повреда, ВО₂мак, изградње мишићне масе, које укључују савете о врсти, интензитету, учесталости и трајању физичке активности, као и о исхрани, суплементима, хидратацији, спавању и други фактори који могу да модификују њен генетски потенцијал

Анализа гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе је једноставна, брза и поуздана услуга која кориснику може пружити вредне информације о његовом генетском наслеђу и утицају на његову физичку активност и способности. Анализа гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе је такође користан алат за оптимизацију и индивидуализацију тренинга и физичке активности, као и за превенцију и лечење различитих проблема који могу нарушити нечије добро- биће и самопоуздање. Анализа гена за спортске перформансе, снагу, издржљивост, ризик од повреда, ВО₂мак, изградњу мишићне масе је ваша прилика да сазнате више о себи и побољшате своје здравље и кондицију.

Контактирајте нас и закажите свој термин за анализу и консултације.

Need more info about this Service?

Пишите нам на:

Send us email