Посета др Leonid Livshits-а Институту за медицинска истраживања

Објављено 27-01-2024

24. јануара  dr. Leonid Livshits je oдржао предавање „Glucose uptake and metabolism by human red blood cells: From basics to the concept of multi-level biomarker for detecting early pathological events“ на коме је представито резултате својих истраживања еритроцита и хемоглобина урађених у Red Blood Cell Research Group, Institute of Veterinary Physiology, University of Zürich у Швајцарској и у Pediatric Hematology Unit, Emek Medical Center, Afula,  у Израелу.

Др Livshits је на Институту за медицинска истраживања боравио од 21. до 25. јануара и поред одржаног предавања обишао је лабораторије Института и разговарао са истраживачима Института али и других НИО о могућностима сарадње у истраживањима која за тему имају  испитивање молекула хемоглобина и еритроцита у физиолошким и патолошким стањима.“

Посета проф. др Владане Вукојевић са Каролинска института

Учешће истраживача ИМИ на Другом конгресу молекуларних биолога – CoMBoS 2