Ректор Универзитета у Београду посетио Институт за медицинска истраживања

Објављено 28-12-2023

Ректор Универзитета у Београду Проф. др Владан Ђокић посетио је 27. децембра 2023. године Институт за медицинска истраживања. Током посете имао је продуктиван састанак са директором Института др Сашом Радовановићем и истраживачима Института. Том приликом обишао је и неколико истраживачких лабораторија Института.

Институт за медицинска истраживања тренутно има 104 запослена, од којих су око 70 одсто доктори наука – истраживачи. На докторским студијама је и додатних 16 наших колега. Током састанка разговарано је о статусу наших студената доктораната, посебно о менторствима током израде дисертација. Такође, покренуле су се важне теме о статусу наших истраживача у настави на Универзитету у Београду, посебно на докторскиим студијама, као и о учешћу наших истраживача у Erasmus програму.

Институт за медицинска истраживања тренутно спроводи три међународна научна пројекта и недавно је одобрено још три за наредни период (кроз програме Horizon, Horizon Europe и Twinnings). Ти пројекти, заједно са још 6 прихваћених пројеката Фонда за науку Републике Србије доводе Институт на један нови ниво успешности.

Ректор Ђокић честитао је директору и истраживачима Института на успесима које су постигли у претходном периоду и нагласио да ће Универзитет у Београду пружити још снажнију подршку Институту за медицинска истраживања у Београду, као и другим научним институтима у свом саставу.