Serija podkasta pod nazivom “CLIMOS Talks”

Објављено 26-09-2023

U okviru projekta CLIMOS pokrenuta je serija podkasta pod nazivom “CLIMOS Talks”. U trećoj epizodi ovih „razgovora“ naša Suzana Blesić je govorila o tome kako je projekat nastao i kako će da izgleda sistem ranog upozoravanja na bolesti koje prenose flebotomini (na engleskom, sand fly borne diseases), koji će biti jedan od glavnih rezultata projekta. Poslušajte razgovor sa dr Blesić ovde.

Projekat CLIMOS se realizuje u periodu od 2022. do 2025. godine i o njemu možete da saznate više na ovoj adresi. Institut za medicinska istraživanja je jedan od 29 partnera angažovanih na realizaciji ovog projekta. Pored ovog gostovanja, dr Blesić je o projektu CLIMOS govorila i u radio emisiji „Solaris“ naučnog programa Radio Beograda, u epizodi „Peščane mušice i klimatske promene – projekat „CLIMOS““, koju možete poslušati ovde.