Паневропска мрежа за липидомику и метаболите липида

Нутритивна биохемија и дијетологија

Води : Dr Rosário Domingues

Сарадници на пројекту: др Сњежана Петровић, др Александра Арсић, др Весна Вучић, др Данијела Ристић-Медић, Марија Пауновић, др Милица Којадиновић

Број пројекта: CA19105

Трајање пројекта: 13/10/2020 – 12/10/2024

Водећа институција: University of Aveiro, Department of Chemistry, Campus Santiago, Portugal, 3810-193, Aveiro

Technical University Dresden,Tatzberg 47 / 49, Germany, 01307, Dresden

Опис пројекта:

ЕпиЛипидНЕТ има за циљ стварање и одржавање мултидисциплинарне паневропске мреже истраживача, клиничара и предузећа која се на различите начине баве липидима и метаболитима липида. То ће допринети стварању експертске базе, унапређењу знања и трансфера технологија, биће омогућен висок ниво обуке за младе истраживаче и поспешиће се клиничка примена најновијих знања и техника. Активности унутар акције обухватају развој аналитичких метода и компјутерских приступа у липидомици, дефинисање клиничког значаја и примене, изучанање липидне сигнализације и механизмима деловања, информисања научне, стручне и опште јавности.