Европска мрежа која се бави оштећењима јетре изазваним лековима

Нутритивна биохемија и дијетологија

Води : Prof Raul Andrede

Сарадници на пројекту: др Весна Вучић, др Сњежана Петровић

Број пројекта: CA17112

Трајање пројекта: 16/10/2018 – 15/04/2023

Водећа институција:

FUNDACION PUBLICA ANDALUZA PARA LA INVESTIGACION DE MALAGA EN BIOMEDICINA Y SALUD, Calle Doctor Miguel Diaz Recio, 28 local Spain, 29010 Malaga

The University Of Nottingham, Nottingham Digestive Diseases Centre, E Floor, West Block, QMC campus, University Of Nottngham, United Kingdom, NG7 2UH, Nottingham

Опис пројекта:

Циљеви ПРО-ЕУРО-ДИЛИ-НЕТ су стварање и координисање јединствене кооперативне, интердисциплинарне европске мреже учесника у напорима за смањивање оштећења јетре изазваних лековима. Тиме је поспешена размена нових сазнања и хипотеза међу различитим дисциплинама и њихово увођење у клиничку праксу. Мрежа промовише и координише иновативне истраживачке програме у Европи и шире са крајњим циљем да се спречи настанак оштећења јетре изазваних лековима, да се развију иновативни терапеутски приступи, побољшају клинички исходи и унапреди свест јавности о могућим ризицима. Истовремено , развија се форум за размену знања и обуку младих изтраживача из европских земаља.