Учешће истраживача ИМИ на Другом конгресу молекуларних биолога – CoMBoS 2

Објављено 09-10-2023

Истраживачи Института за Медицинска Истраживања  учествовали су  на Другом конгресу молекуларних биолога Србије – CoMBoS 2, који је одржан у Београду од 06. до 08. октобра 2023. године.

Др Владан Чокић и др Биљана Ристић су одржали предавања по позиву, која су привукла велику пажњу научне јавности. Учествовање је  омогућило размену научних идеја и резултата, као и дискусију са водећим научницима о актуелним темама и питањима из молекуларне биологије.

Институт за медицинска истраживања Универзитета у Београду, Институт од националног значаја за Републику Србију је био суорганизатор овог конгреса, а на свечаном отварању испред Института присутне је поздравила др Снежана Томановић помоћник директора.

Др Валентина Ћирковић и др Биљана Покимица су биле део научног и организационог одбора.

Посета др Leonid Livshits-а Институту за медицинска истраживања

Посета проф. др Владане Вукојевић са Каролинска института